3 zalety korzystania z karty kredytowej

24 sierpnia 2017
  • Lubię to 1
    Loading...
  • komentarze0

Karta kredytowa to produkt, który może ułatwić nam życie na wiele sposobów, pod warunkiem, że dobrze znamy zasady korzystania z niej i umiemy odpowiedzialnie gospodarować finansami. Mądrze wykorzystywana karta to nic innego jak darmowe finansowanie od banku.

Karta kredytowa, podobnie jak wiele produktów finansowych, ma swoje precyzyjne zastosowanie i jeśli trzymamy się przysłowiowej instrukcji obsługi, to nic nie zapłacimy, a wręcz możemy zarobić.

Twoje pieniądze cały czas pracują

Podstawową wartością karty kredytowej jest darmowe finansowanie. Wiele osób nie docenia tej funkcji w krótkim terminie, ale ma ona bardzo dobre zastosowanie, gdy liczymy w długim terminie. Potrzebujemy do tego jeszcze dobrego konta oszczędnościowego.

Codzienne płatności wykonujemy przy pomocy karty kredytowej, natomiast nasze pieniądze przenosimy na rachunek oszczędnościowy. Gdy dochodzimy do momentu spłaty całego zadłużenia, aby uniknąć odsetek, wyjmujemy pieniądze potrzebne na spłatę i regulujemy rachunek.

Efekty tego zabiegu doceniamy głównie w czasie wysokich stóp procentowych, czyli wtedy, gdy banki oferują dużo wyższe oprocentowanie na lokacie i dużo droższe kredyty. Pieniądze na karcie kredytowej i tak są z naszej perspektywy darmowe, pod warunkiem, że regulujmy zobowiązanie na czas. Z kolei wysokie oprocentowanie na koncie daje realne zyski. Nasze pieniądze pracują, a my korzystamy cały czas z darmowego kredytu.

Raty zawsze pod ręką

Duży jednorazowy wydatek to zawsze spore obciążenie dla domowego budżetu. W takich sytuacjach z reguły zastanawiamy się nad rozłożeniem wydatku na raty, szukamy dodatkowej pożyczki lub wstrzymujemy się z zakupem do czas odłożenia brakującej kwoty. Karta kredytowa może rozwiązać ten problem.

Karty kredytowe mają często wbudowane rozwiązania rozkładania zadłużenia na raty. Oznacza to, że za towar płacimy kartą, ale kwotę wydaną rozkładamy samodzielnie na wygodne raty poprzez system bankowości internetowej. W zestawieniu z rynkowymi ofertami pożyczek, operacja rozłożenia na raty z reguły jest dużo bardziej korzystna i zarazem wygodna, bo wszystko robimy samodzielnie, bez dodatkowych wniosków o raty czy pożyczkę.

Wygodne płatności na świecie

Kartę kredytową doceniamy często podczas wakacyjnych wyjazdów oraz dokonując zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Niektóre miejsca faworyzują karty kredytowe i czasem płatność zwykłą kartą debetową może być wręcz niemożliwa – w szczególności można się o tym przekonać próbując rezerwować bilety na niektóre atrakcje turystyczne w Europie Zachodniej czy w USA.

Karty kredytowe mają niekiedy zniżki na poszczególne usługi lub wbudowane programy lojalnościowe, dzięki którym możemy zbierać dodatkowe punkty za dokonywanie transakcji. To istotny bonus, w szczególności, gdy często płacimy kartą kredytową.

Karta dla Klubowicza

W Klubie trwa tydzień z Kartą Kredytową. Klienci, którzy założą kartę Karta Kredytowa Classic oraz Gold między 28 sierpnia a 3 września 2017 roku otrzymają aż 1800 pkt w Klubie. Punkty zostaną naliczone do 15.10.2017.

Karta kredytowa w Toyota Bank to aż 56 dni bezpłatnego kredytu oraz możliwość rozłożenia transakcji na raty już od 500 zł. Żeby wnioskować o kartę, trzeba mieć co najmniej 6-miesięczny staż w Toyota Banku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane