Jak radzić sobie z nieprzewidzianymi wydatkami na auto?

20 października 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Auto oznacza szereg kosztów, z którymi trzeba się liczyć. Z jednej strony mamy część finansową, czyli ubezpieczenia, ewentualne raty czy leasing, a z drugiej strony część techniczną – od regularnego sprawdzania stanu auta po nieprzewidziane naprawy. Jak sobie z tym wszystkim radzić?

Nie bez przyczyny trwa dyskusja czy samochód jest niezbędną inwestycją w swój rozwój czy też „pasywem”, które nieustannie generuje kolejne koszty. Jedna i druga strona ma swoje argumenty, a każdy posiadacz auta doskonale wie, że w praktyce trzeba się po prostu przygotować na wiele różnych ewentualności.

Jeśli zepsuje nam się auto, pilnie musimy znaleźć nowe części, wypożyczyć auto zapasowe itp. Często w takiej sytuacji przyda nam się jakaś finansowa pomoc. Na podobne problemy jest kilka rozwiązań.

Zestaw ubezpieczeń

Podobno w dzisiejszych czasach możemy ubezpieczyć się absolutnie od wszystkiego – pytanie tylko czy jest sens to robić i czy koszty takiego zabezpieczenia nie przerosną znacząco potencjalnych strat. Wielu doradców ubezpieczeniowych proponuje szerokie pakiety ubezpieczeniowe auta, która z np. z rozbudowanych assistance są w stanie wymienić wszystkie części w aucie, dać samochodów zastępczy i pomóc na terenie całej Europy. Jednak to może kosztować nieproporcjonalnie więcej, niż faktycznie poniesione koszty, gdy już pomoc będzie potrzebna.

W usługach ubezpieczeniowych płacimy w dużej mierze za poczucie bezpieczeństwa. Jednak trzeba dobrze liczyć, aby nie okazało się, że wydawane na dodatkowe ubezpieczenia kwoty są relatywnie zbyt wysokie, a czasem wręcz niepotrzebne.

Mały fundusz ratunkowy

Poduszka finansowa to większa kwota odłożona na czas, kiedy na przykład nie możemy pracować zarobkowo. Nie można z takiej poduszki podbierać pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. Do tego celu służy chociażby mały fundusz gotówkowy, który mamy zawsze pod ręka i jest tam minimum kilkaset złotych. Skoro na małe i nieprzewidziane wydatki potrafimy zrobić taki fundusz, to czemu nie zrobić takiego samego dla naszego auta?

Odkładając 100 zł każdego miesiąca, po roku uzbiera nam się 1200 zł. Pieniądze te mogą być w gotówce, mogą być tez na specjalnym subkoncie lub koncie oszczędnościowym – ważne aby miały swój dedykowany cel, jakim jest poradzenie sobie z nieprzewidzianymi problemami z autem.

Usługa dedykowana Comfort Pay

Toyota Bank spróbował pogodzić wiele potrzeb jednym produktem, stawiając przy tym na elastyczność. Nieprzewidziane wydatki, jak sama nazwa wskazuje, nie muszą przytrafiać się regularnie, więc produkt ochronny powinien być tu elastyczny.

Usługa Comfort Pay to serwis samochodu na raty, który jest specjalnie dedykowany konsumentów i przedsiębiorcom, posiadającym auto dowolnej marki i korzystającym z autoryzowanego serwisu Toyoty.

Comfort Pay pozwala wygodnie i elastycznie finansować koszt usługi, części czy akcesoriów do samochodu. Dzięki temu możemy naprawić auto od ręki, ale pierwszą ratę zapłacić dopiero za miesiąc, stosując wygodne odroczenie płatności. Mamy większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi i możemy znacząco zmniejszyć obciążenie budżetu, bo bank – sumę faktury rozłoży nawet na 12 płatności. Usługa zadziała zarówno przy naprawie uszkodzeń czy naprawach blacharsko0lakierniczych, jak i przy przeglądzie auta lub wymianie opon.

Tydzień z Comfort Pay

W Klubie trwa tydzień z Comfort Pay. Klienci, którzy skorzystają z finansowania Comfort Pay mogą otrzymać 20% punktów więcej! Skorzystanie z usługi między 23 października a 30 października 2017 zostanie nagrodzonych pulą 1800 pkt w Klubie. Punkty zostaną naliczone do 15.11.2017.

Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 250,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 0%, RRSO 0%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 000 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane