Kapitalne oszczędzanie

25 maja 2017
  • Lubię to 3
    Loading...
  • komentarze0

Jeśli zupełnym przypadkiem macie w Toyota Bank kredyt samochodowy możecie skorzystać z Lokaty Specjalnej pomyślanej właśnie o stałych klientach. Lokata oprocentowana jest na poziomie 3 proc. w skali roku, przy czym pieniądze składa się na niej na 9 miesięcy. Dzięki temu zostaną uwolnione w marcu przyszłego roku, kiedy będziecie właśnie płacili za bilety lotnicze. Jeśli dziś na takiej lokacie złożycie 3 tys. zł, w marcu będziecie mieli o 65 zł więcej. W niektórych przypadkach może to pokryć koszty przejazdu na lotnisko, jeśli mieszkacie z dala od któregoś z większych lotnisk Polski.

Innym produktem, dostępnym dla każdego klienta Toyota Bank jest Lokata Kapitalna. Ma ona niższe oprocentowanie niż specjalna oferta dla posiadaczy kredytu samochodowego. A jednak 2,05 proc. w skali roku przy 12 miesiącach trzymania pieniędzy w depozycie jest odsetkiem nie do pogardzenia, szczególnie gdy macie świadomość, że z planów wakacyjnych na przyszły rok będziecie musieli z jakiegoś powodu zrezygnować. Zerwanie Lokaty Kapitalnej nie będzie się wiązało z utratą już uzyskanych odsetek, a są one naliczane codziennie od zawiązania lokaty. Oczywiste jednak jest, że im dłużej oszczędzacie tym bardziej atrakcyjne oprocentowanie uzyskacie. Gdyby zdarzyło się wam zerwać lokatę po 6 miesiącach, oprocentowanie wyniesie 1,75 proc. Po 12 miesiącach oszczędzania bez ryzyka utraty płynności uzyskacie wspomniane 2,05 proc. Jeśli będziecie mieć to szczęście, że nie zepsuje się Wam pralka, samochód nie będzie domagał się interwencji, a bieżące wyjazdy wakacyjne będziecie w stanie zaspokoić bieżącymi wpływami, to pozostawione na Lokacie Kapitalnej pieniądze (i podkreślmy to znowu: dostępne w każdej chwili) będą po trzech latach oprocentowane na poziomie 2,65 proc. w skali roku.

Lokata Kapitalna to jednak sposób na bezpieczne pomnażanie wolnej gotówki. Ci, którzy muszą w bardziej przewidywalny sposób zaplanować wydatki, będą chętnie korzystać z Lokaty Standardowej w Toyota Bank. Aby ją założyć potrzeba 2 tys. zł. Można zaplanować ją na 1 miesiąc lub na 36. Jeśli złożycie w jej ramach pieniądze na sześć miesięcy, w skali roku możecie liczyć na odsetki na poziomie 1,70 proc. Trzymanie ich na lokacie dziewięć lub 12 miesięcy nie wpływa znacząco na podniesienie poziomu oprocentowania – w obu przypadkach wyniesie 1,95 proc. Istotny zysk otrzymamy, kiedy zaplanujemy depozyt na okres dwu lat (2,55 proc. w skali roku) lub trzech lat (2,70 proc.). Te ostatnie rozwiązania mogą być przydatne dla osób, które wiedzą kiedy wyślą dziecko do szkoły i chciałyby np. zarobić na pierwsze wydatki. Przy odłożeniu kwoty 2,5 tys. zł na trzy lata na koncie uzbiera się pokaźna suma – ponad 200 zł.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane