Konta oszczędnościowe w Toyota Banku

13 kwietnia 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Jak korzystnie ulokować pieniądze, gdy nie da się z góry określić, kiedy trzeba będzie po nie sięgnąć? Dobrym pomysłem jest wpłacenie ich ich na konto oszczędnościowe. W tej grupie produktów Toyota Bank przygotował propozycje dla klientów o różnych preferencjach. Gdy priorytetem jest wysokie oprocentowanie już dla niewielkich kwot, warto zainteresować się Indeksowanym Kontem Oszczędnościowym. Jeśli zaś klientowi zależy przede wszystkim na uniknięciu opłat, korzystniejsze może się okazać podstawowe Konto Oszczędnościowe.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe wyróżnia się na tle rynku unikalną konstrukcją cennika. Uwagę zwraca przede wszystkim sposób wyliczania oprocentowania. Toyota Bank powiązał je z wartością WIBOR 3M. Jeżeli saldo rachunku nie przekracza 100 tys. zł, to w promocji trwającej do końca marca oprocentowanie wynosi 2,23% w skali roku (WIBOR 3M + 0,5 pkt proc.). Natomiast dla wyższych kwot obowiązuje stawka równa WIBOR 3M – 0,25 pkt proc., czyli obecnie 1,48%. Oryginalnie rozwiązana jest też kwestia opłat. Klienci nie płacą za przelewy z konta niezależnie od tego, ile ich wykonują. Natomiast w miesiącach, w których wypłacają środki z konta, ponoszą stałą, miesięczną opłatę za jego prowadzenie. Nie dotyczy to jednak wypłat związanych z przeniesieniem części lub całości oszczędności na lokatę w Toyota Banku.

Z kolei z Konta Oszczędnościowego można korzystać bez ponoszenia stałych opłat niezależnie od częstotliwości dokonywania wypłat. Prowizją obciążone są tylko wypłaty z rachunku, jeśli w ciągu miesiąca klient wykona ich więcej, niż określony przez bank limit. (za darmo można w ciągu miesiąca raz podjąć oszczędności przez elektroniczne kanały dostępu, raz za pośrednictwem telecentrum i raz przy użyciu komunikatu SMS). Oprocentowanie oszczędności na rachunku wynosi 0,4% dla kwot poniżej 20 tys. zł., 1,1% dla kwot z przedziału 20000 zł – 49999,99 zł i aż 2,0% dla nadwyżki ponad tę ostatnią wartość.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane