Korzystaj z karty kredytowej

15 kwietnia 2017
  • Lubię to 1
    Loading...
  • komentarze0

Rozwiązaniem wymagającym pewnej dyscypliny, ale przynoszącym realne korzyści jest regularne korzystanie z karty kredytowej. W Toyota Bank przy rocznych płatnościach powyżej 18 tys. zł jest ona prowadzona bezpłatnie (link). Po co płacić kartą? W dniu, w którym wpłynie pensja można lwią jej część wpłacić na lokatę na któreś z kont oszczędnościowych (link), które w Toyota Banku możesz otworzyć bezpłatnie razem z Kontem Jedynym – pieniądze od razu zaczynają generować odsetki w wysokości 2-2,23% w skali roku. Dla zasobniejszych, z większymi oszczędnościami wygodny może być Plan Depozytowy 22 dni (potrzebnych jest tu 22 tys. zł). Jest też zwykła lokata, która dla środków odłożonych na miesiąc pozwala zyskać oprocentowanie na poziomie 0,75 proc. w skali roku. Po zakończeniu miesiąca, zdeponowanymi pieniędzmi spłacamy kartę kredytową, a niewydane pieniądze razem z nową pensją wpłacamy na kolejną lokatę, lub konto oszczędnościowe. Osoby z większymi oszczędnościami mogą zakładać lokaty na dłuższy okres choćby kwartalne, tak by każda uwalniająca środki spłacała kartę kredytową, ale dzięki dłuższemu okresowi pozwoli więcej zarabiać (kwartał daje już przyzwoite 1,65 proc., zaś pół roku 1,95 proc.).

Taki zwyczaj nie pozbawia nas możliwości finansowych, w razie niespodziewanych wydatków. Karta kredytowa pozwala przecież na o wiele większą swobodę finansową, niż pojedyncza pensja. Warto tylko pamiętać, by spłacić ją w odpowiednim terminie, tak aby naliczane odsetki od kredytu były jak najniższe. A ten okres w przypadku Toyota Banku nie jest krótki: to 56 dni bezpłatnego kredytu – okres, który pozwoli na naprawdę oszczędne rozporządzanie portfelem.

Taki zwyczaj nie pozbawia nas możliwości finansowych, w razie niespodziewanych wydatków. Karta kredytowa pozwala przecież na o wiele większą swobodę finansową, niż pojedyncza pensja.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane