Kredyt odnawialny może uratować Twój budżet

17 sierpnia 2017
  • Lubię to 3
    Loading...
  • komentarze0

Bardzo często wrzucamy pochopnie wszystkie oferty kredytowe do jednego worka. Jednak kredyt gotówkowy, karta kredytowa czy też kredyt odnawialny to produkty, które mają różne zastosowanie i mogą nam pomóc w określonych sytuacjach. Ten ostatni może być szczególnie pomocny.

Płynność finansowa to nic innego jak nasza zdolność do wywiązywania się w terminie ze swoich zobowiązań. Z perspektywy konsumenta to oczywiście rachunki, raty, opłaty za usługi, czyli niewiele ponad bieżące wydatki. Dodatkowo zwykły konsument może być narażony na nieprzewidziane wydatki takie jak naprawa samochodu, zalanie mieszkania czy korepetycje dla dziecka, jak również stałe zobowiązania, które muszą być uregulowane w określonym terminie jak np. rata za mieszkanie. Płynność jest jeszcze ważniejsza dla przedsiębiorców, którzy mają takie obciążenia jak płacenie kontrahentom, wynagrodzenia pracowników czy też płatność za towary. Tutaj nawet najmniejszy zator może spowodować poważny problem i właśnie w takich sytuacjach produkty kredytowe takie jak linia kredytowa są wyjątkowo pomocne.

Jak działa linia kredytowa?

Linia kredytowa, nazywana inaczej kredytem w rachunku lub kredytem odnawialnym to stale dostępny limit, na jaki klient może się zadłużyć na dowolny cel. Przykładowo, mając limit kredytowy o wartości 3.000 zł, możemy w każdej chwili wyjąć z niego np. 500 zł i spłacić w dowolnym momencie. Wystarczy wpłacić pieniądze na rachunek, aby automatycznie spłacić lub zmniejszyć zadłużenie.

Bardzo istotną cechą kredytu odnawialnego jest możliwość wielokrotnego wykorzystania przyznanych przez bank pieniędzy. Jeśli każdego miesiąca mamy problem z płynnością i potrzebujemy posiłkować się dodatkową kwotą, możemy to bez problemu zrobić. Ważne, aby zaraz spłacać zadłużenie, aby nie wpaść niepotrzebnie w tarapaty.

Sama wysokość dostępnego limitu jest ustalana indywidualnie, w zależności od wielu danych, w tym naszych wpływów na konto. Każdy limit odnawialny ma także swój cennik – to w końcu produkt kredytowy. Odsetki płacimy za wykorzystanie pieniądze, czyli w momencie, gdy korzystamy z przyznanego limitu oraz za gotowość do jego użycia w każde chwili. Toyota Bank pobiera zaledwie jednoprocentową prowizję od przyznanego limitu.

Dmuchaj na zimne

Nawet jeśli problem z płynnością nas nie dotyczy, to warto zabezpieczyć się na przyszłość. Kredyt odnawialny jest narzędziem, które działa podobnie jak ubezpieczenie – uruchamiamy je dopiero, gdy już faktycznie zachodzi jakiś problem i trzeba interweniować. Jednak żeby móc to zrobić, trzeba wcześniej owe zabezpieczenie wykupić.

W Klubie trwa Tydzień Pożyczkowy – to dobry moment na zabezpieczenie swojej płynności finansowej. Za skorzystanie z Pożyczki nr 1 lub Kredytu odnawialnego w tym tygodniu, uczestnik Klubu może otrzymać więcej aż 1800 pkt. Klubowicze, którzy za pośrednictwem panelu Klubu Korzyści skorzystają z produktów objętych promocją otrzymają naliczone punkty już do 15.09.2017 i będą mogli nie tylko będą mogli uratować domowy budżet, ale również walczyć o atrakcyjne nagrody w Klubie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane