Lokata z oprocentowaniem progresywnym

13 kwietnia 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Rozpędza się powoli, ale pod koniec okresu oszczędzania dochodzi do poziomu nieosiągalnego na innych rodzajach lokatach – o czym mowa? O oprocentowaniu Lokat Kapitalnych, czyli depozytów z oprocentowaniem progresywnym oferowanych przez Toyota Bank. Na taką lokatę pieniądze można wpłacić na 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy i obserwować, jak ich oprocentowanie stale rośnie. Niemal z miesiąca na miesiąc. I nawet do 8,0% w skali roku w ostatnim miesiącu oszczędzania (stawka dla lokaty trzyletniej).

Lokata Kapitalna nie tylko zapewnia stale zwiększające się zyski, ale też gwarantuje bezpieczeństwo klientom, którzy będą chcieli (lub musieli) zerwać ją przed terminem. Bank nalicza odsetki każdego dnia, a zerwanie depozytu przed terminem nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Ale uwaga, cenniki są pomyślane tak, by bardziej opłacało się założyć lokatę na krótszy termin i utrzymać ją przez cały okres umowy. Nie jesteś pewien, czy dasz radę utrzymać pieniądze w banku przez cały rok? Wybierz raczej depozyt sześciomiesięczny albo kwartalny.

Tym, co mówi najwięcej o opłacalności lokat progresywnych, jest ich średnie oprocentowanie wyliczone dla całego okresu oszczędzania. Stawki, jakie zapewnia Lokata Kapitalna, zdecydowanie wyróżniają się na tle rynku. Już na najkrótszej, trzymiesięcznej lokacie, można zarobić 1,7% w skali roku. Stawki dla kolejnych okresów oszczędzania to, kolejno, 1,85% (6 miesięcy), 2,05% (12 miesięcy), 2,35% (18 miesięcy). Dwuletnia lokata pozwala zarobić średnio 2,55% w skali roku, zaś lokata trzyletnia – nawet 2,65% rocznie.

Minimalna kwota Lokaty Kapitalnej to 5 tys. zł. Można ją założyć tylko przez System Bankowości Elektronicznej. Toyota Bank nie ogranicza liczby zakładanych lokat tego typu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane