Lokaty ze stałym oprocentowaniem

13 kwietnia 2017
  • Lubię to 1
    Loading...
  • komentarze0

Toyota Bank stawia na przewidywalność, dlatego proponuje klientom głównie lokaty o stałym oprocentowaniu. W ofercie Lokat Standardowych oraz lokat Depozyt Plus klienci mają do wyboru terminy od 1 do 36 miesięcy. A czym różnią się te dwie grupy produktów?

Lokatę Standardową można założyć, nie będąc jeszcze klientem banku – wystarczy kontakt z infolinią. Doradca po zebraniu danych wpłacającego poda mu numer konta, na który należy przelać oszczędności. To wystarczy do otwarcia lokaty. Dostępne terminy to 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 24 miesiące i 36 miesięcy. Najwięcej bank płaci za najdłuższe depozyty: 2,55% rocznie dla lokat dwuletnich i 2,70% – dla trzyletnich. Minimalna wpłata to tylko 2 tys. zł.

Więcej warunków trzeba spełnić, by otworzyć lokatę Depozyt Plus. Wymagana jest nieco wyższa minimalna wpłata (5 tys. zł) oraz wydanie dyspozycji założenia lokaty poprzez kanały bankowości elektronicznej Toyota Banku. W zamian klient jest nagradzany jeszcze wyższym oprocentowaniem. Na przykład za dwuletni Depozyt Plus bank płaci 2,60% rocznie, a za trzyletni: 2,75% rocznie.

Potrzebny jest nietypowy okres deponowania środków? To też nie będzie problemem. W ofercie Toyota Banku są Plany Depozytowe, czyli lokaty ze stałym oprocentowaniem przyjmowane na okres 3 dni, 13 dni, 22 dni, 80 dni, 100 dni lub 130 dni. Można na nich zyskać od 0,2% (najkrótszy termin) do 2,25% (najdłuższy). Trzeba tylko pamiętać o dodatkowych warunkach. Bank określa maksymalną liczbę lokat każdego typu, a także kwoty, jakie można wpłacać na każda z nich. Wartości różnią się w zależności od terminu depozytu. Na przykład na 22 dni można ulokować tylko kwotę 22 tys. zł, a jeden klient może posiadać do pięciu takich lokat. Z kolei na najdłuższy termin, 130 dni, można powierzyć bankowi maksymalnie 100 tys. zł podzielone na nie więcej niż 10 lokat o wartości od 3 tys. zł do 10 tys. zł każda.

Dodatkowo posiadacze kredytów samochodowych w Toyota Banku mogą skorzystać ze specjalnej oferty depozytowej i ulokować na 9 miesięcy kwotę od 5 tys. zł do 50 tys. zł. Bank zapłaci za taki depozyt 3% w skali roku. Lokata jest dostępna także dla pozostałych klientów, ale już tylko ze stawką 2% w skali roku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane