Poczekaj, zanim coś kupisz

15 kwietnia 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Istotne jest przemyślenie zakupów. Zanim dokonamy dużych zakupów warto odczekać kilka dni nim naciśniemy guzik: kupuję, płacę. Kilka dni oddechu to najczęściej wystarczający czas, by zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy rzeczy, za którą chcemy zapłacić.

Chcemy np. kupić bardzo drogi telewizor. Świetne urządzenie warte np. 4000 zł. Odczekanie trzech dni z pewnością nie pozbawi nas okazji cenowej, zaś w tym czasie w Toyota Bank w Planie Depozytowym na 3 dni możemy zyskać 0,3 proc. odsetek w skali roku. Niby niewiele, ale jeśli tego samego roku kupujemy jeszcze opony do samochodu, nową garsonkę, czy zagraniczne wakacje, na naszym koncie zostanie kilka zł więcej, które mogą się przydać np. na pokrycie niektórych opłat. Grosz, do grosza. Co istotne wszystko to można zrobić znad komputera, przeglądając oferty sklepów internetowych, gdzie elektronika jest zwykle najtańsza.

Jeśli zaś nie możemy czekać, powinniśmy decydować się na zakupy w miejscach, które dają możliwość zwrotu towaru na dogodnych warunkach, tak żeby nie trzeba było dochodzić swoich praw konsumenta. Gdy dojdziemy do wniosku, że popełniliśmy błąd, nie uderzy nas to po kieszeni. A kiedy już zdecydujemy się na poważny zakup, dobrze jest zrobić to zaraz po tym, jak na nasze konto wpłynie pensja. W ten sposób będziemy zachęceni do większej dyscypliny finansowej w reszcie miesiąca.

Warto też zrobić spis rzeczy wykraczających poza nasze codzienne potrzeby, które ostatnio kupiliśmy, a jakiś czas później (np. następnego wieczora) uzupełnić go ocenami odpowiadającymi na pytanie, czy produkt, który kupiliśmy spełnił nasze oczekiwania. Czy kupno nowych butów do biegania miało jakiś wpływ na regularność codziennego biegania? Takie rozliczenia pomagają nabrać dobrych nawyków i większej świadomości w trakcie kolejnych zakupów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane