Rzucasz palenie z Planem Depozytowym

12 kwietnia 2017
  • Lubię to 1
    Loading...
  • komentarze0

Rozstanie z papierosami to niełatwa rzecz. Jeśli jesteśmy wystarczająco zmotywowani możemy spróbować połączyć to z rachunkiem finansowym.

Osoba wypalająca pięć paczek tytoniu tygodniowo, rezygnując z palenia może oszczędzić ok. 70 zł. W miesiącu to co najmniej 300 zł! Co najmniej. Rocznie? Najmniej 3500 zł. Jeśli postanowiliśmy się rzucić na głęboką wodę, możemy za jednym zamachem pozbawić się tej kwoty i wpłacić ją na Plan Depozytowy. W ten brutalny sposób pozbawimy się pieniędzy na pokątny zakup tytoniu, a jednocześnie po 130 dniach powiększymy wpłatę o 2,25 proc. odsetek liczonych w skali roku.

Rachunek wydatków na papierosy powinien wielu z nas uświadomić, że pozbycie się zgubnego nałogu nie tylko poprawi nasze samopoczucie i zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowania na raka, ale także poważnie uzdrowi domowy budżet. 3500 zł to pokaźna suma. Paląc regularnie papierosy, marnujemy tę kwotę; o zdrowiu nie trzeba chyba przypominać. Jeśli uwolnimy się od uzależnienia zyskujemy satysfakcję, że przestajemy tracić pieniądze i nabywamy nawyk oszczędzania. A z tym oszczędzaniem nie jest w Polsce łatwo.

Tylko co piąty Polak odkłada pieniądze w banku, zaś większość z oszczędzających robi to bez konkretnego celu, choć wie, że warto to robić. W efekcie aż 40 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności i w razie nieprzewidzianych sytuacji popada w poważne tarapaty. Rezygnacja z papierosów może być więc nie tylko poważnym sukcesem w zmianie naszego życia na lepsze, ale także sposobem na naprawę swoich finansów.

Skoro na papierosy wydajemy ok. 300 zł miesięcznie, a postanowiliśmy przestać palić możemy tę kwotę ulokować na koncie oszczędnościowym. Indywidualny Plan Oszczędzania daje gwarancję zysku, przy utrzymaniu regularnych wpłat. A co gdybyśmy jednak ulegli nałogowi i po kilku miesiącach, na jakiś czas wrócili do palenia? Możemy więc założyć zwykłe konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie rośnie wraz z uskładaną kwotą. Może być to też Indeksowane Konto Oszczędnościowe, z o wiele lepszym oprocentowaniem (gwarantowane 2,23 proc. do końca marca 2017 r.). Dodatkową motywacją przy jego prowadzeniu jest miesięczna opłata w wysokości 30 zł za te miesiące, w których pieniądze nie były z konta wypłacane. Przeniesienie pieniędzy na lokatę w Toyota Bank nie jest traktowane, jako wypłata środków z konta. W ten sposób bank zyskuje większą pewność, że będzie mógł za pomocą tych środków pomagać innym klientom, a my mamy dodatkową motywację do regularnego odkładania i nie ulegania nałogowi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane