Warto wykorzystywać darmowe kredyty

13 kwietnia 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Sposobem na oszczędność może też być modyfikacja sposobu, w jaki korzystamy z karty kredytowej. Czasy, kiedy karciany kredyt był horrendalnie drogi, na szczęście odeszły już do przeszłości. Obecnie, dzięki rozsądnemu oprocentowaniu i umiarkowanym stałym opłatom, karta kredytowa jest już narzędziem pozwalającym zaciągnąć długoterminowy kredyt w rozsądnej cenie. Jednak oczywiście znacznie bardziej opłaca się pożyczać na krótko – bo taki kredyt jest darmowy po spełnieniu dwóch prostych warunków (wykonywanie tylko transakcji bezgotówkowych, terminowa spłata całego zadłużenia).

A co zrobić, gdy brakuje nam pieniędzy, by spłacić całość zadłużenia w dniu określonym na wyciągu? I tak warto ją spłacić, tyle że… pieniędzmi banku, pożyczonymi dzięki linii kredytowej w koncie osobistym. Dzięki temu odsetki od kredytu będą liczone dopiero od dnia zejścia z saldem ROR poniżej zera), a nie od dnia dokonania wydatku kartą. W najlepszym przypadku będzie to oznaczało odroczenie płatności o ponad 50 dni.

Warto też przyjrzeć się rzeczy na pozór mało istotnej, czyli dacie generowania wyciągu z karty kredytowej. Jeśli co miesiąc otrzymujemy wynagrodzenie tego samego dnia, to dobrze jest tak skonfigurować kartę kredytową, by termin spłaty karcianego długu wypadał tuż po wpłynięciu pensji na konto, a nie tuż przed. Tak będzie i wygodniej, i taniej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane