Wspólne postanowienia z Kontem Wspólnym

12 kwietnia 2017
  • Lubię to 0
    Loading...
  • komentarze0

Żeby ułatwić sobie realizację zobowiązań, dobrym bodźcem motywującym jest podzielenie się postanowieniem z innymi. W ten sposób będą oni niejako świadkami, którzy od czasu do czasu będą nas rozliczać z konsekwencji. Dzięki mediom społecznościowym jest to proste, a – co jeszcze lepsze – nie będziemy mogli rozmiękczać postanowienia. Raz opisane nie będzie się nadawało do swobodnej interpretacji, bo nasi znajomi odpowiednio wcześniej dopytają nas o szczegóły postanowienia.

Idealnie, gdy można mieć wśród znajomych partnera o podobnym wyzwaniu. Wspólne odchudzanie ze znajomym z pracy zmniejsza chęć rezygnacji. Jeśli mamy partnera do codziennego joggingu czy pracy na siłowni, rzadziej będzie nas korciło, by z któregoś biegu zrezygnować. Wsparcie w chwilach słabości i pochwała małych sukcesów działają naprawdę motywująco i podnoszą poczucie własnej wartości. Z pomocą znów idzie technologia – dla biegających, czy jeżdżących na rowerze istnieją aplikacje, które umożliwiają dzieleniem się wynikami i czasami, pozwalają się porównywać z innymi, aby poczuć zdrową odmianę rywalizacji.

Wspólne odchudzanie można też podjąć z partnerem – zakładając Konto Wspólne otrzymujemy dwie karty, te same funkcjonalności, jakie ma pojedynczy klient, ale jednocześnie większą pulę środków od inwestowania. Jeśli odchudzacie się razem, jeśli razem przygotowujecie posiłki do pracy razem, kumulujecie oszczędności. Wspólna zmiana nawyków żywieniowych w miesiącu może przynieść 500 zł a może i więcej. Taka suma już po pół roku pozwala na korzystanie z Planu Depozytowego na 130 dni. Mnożąc w ten sposób środki i systematycznie odkładając pieniądze, na koniec roku można dysponować pulą, która pozwoli w kolejnym nowym roku podjąć następne postanowienie: wycieczka w miejsce, w którym jeszcze nie byliśmy… Albo oszczędzać nadal.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane