Zaniedbałeś noworoczne postanowienia?
Zawołaj na pomoc Twoje pieniądze!

12 kwietnia 2017
  • Lubię to 6
    Loading...
  • komentarze0

Na początku roku podjęliście jakieś wyzwania? Jeśli już zdążyliście się poddać, zweryfikujcie listę postanowień. Gdy wybierzecie jedno z nich, szansa na sukces jest większa. A przy okazji, być może zaoszczędzicie parę złotych.

Mniej więcej połowa Polaków – jak wskazują sondaże – na początku roku podejmuje postanowienia. Te najpopularniejsze postanowienia mają niemal zawsze istotny aspekt finansowy. Chcemy więc uprawiać więcej sportów (z pewnością będą wydatki), zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się nałogu palenia papierosów i przesadnej konsumpcji alkoholu (oszczędności!), czytać więcej książek (wydatek!), wyremontować wreszcie mieszkanie (i to jaki), wyjechać w ciekawe miejsce, zmienić samochód lub ledwo dyszącego laptopa (te koszty!). Nie brakuje wśród nas i takich, którzy w nowym roku po prostu postanawiają oszczędzać, choć nie wiedzą jeszcze na co.

Większość z nas traktuje swoje postanowienia poważnie, i większość jest przekonana, że uda się je zrealizować. Jednak – jak wskazują dane CBOS – po trzech miesiącach tylko 10 proc. osób kontynuuje powzięte decyzje i ostatecznie osiąga wymierny sukces. Ale odwagi – finanse mogą Ci pomóc w dotrzymaniu postanowień i poprawie Twojego życia.

Baaardzo dużo wspólnego z oszczędzaniem ma na przykład rzucanie palenia

Osoba wypalająca pięć paczek tytoniu tygodniowo, rezygnując z palenia, może oszczędzić ok. 70 zł jeśli z tego zrezygnuje. W miesiącu to co najmniej 300 zł! To już bardzo ładna kwota na lokacie! Oczywiście oszczędności spływają stopniowo, więc można odkładać je stopniowo na koncie oszczędnościowym np. Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku.

Założenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego może być też przydatne osobom, które postanowiły zmienić swoją dietę na zdrowszą i przy okazji schudnąć Racjonalne odżywianie się to doskonały sposób na drobne oszczędności, które co tydzień, czy nawet codziennie możemy wpłacać na konto oszczędnościowe, żeby nie kusiło nas, żeby je wyjąć bez powodu.

Wiele osób widzi, że w ich życiu zawodowym może się przydać znajomość dodatkowego języka. Podjęcie porzuconej nauki to jedno z najczęstszych noworocznych postanowień. Tutaj mogą pomóc nam zarówno pieniądze, które oszczędzimy na kurs, jak i kredyt, który dodatkowo nas zmotywuje.

Żeby ułatwić sobie realizację zobowiązań, dobrym bodźcem motywującym jest podzielenie się postanowieniem z innymi. W ten sposób będą oni niejako świadkami, którzy od czasu do czasu będą nas rozliczać z konsekwencji. A skoro chcemy, żeby bliska nam osoba, np. nasz małżonek lub partner znał i z nami kontrolował wspólne wydatki, wielkim pomocnikiem może być Konto Wspólne.

Najważniejsze jednak, by przygotowując się na poważnie do realizacji jakiejś zmiany w życiu, nie przesadzić z mnogością wyzwań. Pięć postanowień, a czasem nawet dwa na raz, to może być zbyt wiele byśmy udźwignęli ich ciężar. Warto postawić sobie jeden konkretny i realny cel, który pozwoli zmienić nasze życie na lepsze i zrealizowany będzie stanowił później zachętę do podejmowania następnych kroków.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane